+420 603 590 565Poradíme Vám

Výuka čínštiny

Výuka čínštiny

Individuální výuka čínštiny probíhá v Brně a okolí. K dispozici je několik učeben v centru města, např. ulice Masarykova, Šujanovo nám. atd. Individuální výuka čínštiny lze domluvit i u Vás v kanceláři nebo doma.

Výuka čínštiny je vedena českým kvalifikovaným lektorem, který má s výukou čínštiny již 8 let intenzivní praxe.

Dle typu výuky a stupně obtížnosti pro Vás vybereme vhodnou učebnici. Využívají se též audio a video nahrávky, písanky, interaktivní hry a jiné pomůcky. S pokročilejšími studenty čteme staré čínské příběhy, novinové články, zajímavosti z různých oborů a sledujeme čínské filmy.

Máte-li zájem o mezinárodní certifikát, pak vás naše výuka čínštiny připraví na jednu z šesti úrovní mezinárodní zkoušky HSK (čínsky 汉语水平考试 Hanyu Shuiping Kaoshi).

Pokud je vás několik zájemců o čínštinu, lze vytvořit kurz jen pro Vás v čase, na kterém se dohodneme (a to i v dopoledních hodinách).

Pokud máte zájem spíše o klasickou skupinovou formu výuky čínštiny, prosíme navštivte oddíl věnovaný kurzům čínštiny.

Kurzy čínštiny

Individuální výuka čínštiny

Naše výuka čínštiny je zpravidla zaměřena obecně, nicméně lze se specializovat i na obchodní čínštinu, či jinak. Můžeme vyjít vstříc i zájmu o jakýsi rychlokurz výuky čínštiny a čínských reálií před pracovní či soukromou cestou do Číny. Protože poskytujeme i průvodcovské a tlumočnické služby, máme Čínu procestovanou křížem krážem a můžeme nabídnout spoustu praktických zkušeností. Mezi naše studenty patří i zájemci o čínská bojová umění, čínskou medicínu, kuchyni či čaje nebo prostě lidé, kteří se zajímají o okolní svět, baví je jazyky nebo jen chtějí zkusit něco nového.

V rámci výuky čínštiny se naučíte správně vyslovovat čínské slabiky, ovládnete přepis čínštiny do latinky - tzv. pinyin (čínsky 拼音 pinyin), proniknete do tajů čínského znakového písma a v interakci s lektorem se postupně naučíte mluvit čínsky.

Tzv. standardní čínština (čínsky 普通话 putonghua, anglicky Mandarin Chinese) je jazyk, kterým se domluvíte téměř se všemi z 1,3 miliardy obyvatel Čínské lidové republiky a navíc s desítkami milionů Číňanů žijících na Taiwanu, v Hongkongu, Singapuru, stejně jako v početných čínských komunitách po celém světě. Přestože existují mnohé čínské dialekty, tzv. standardní čínština je již několik desítek let povinným jazykem ve všech školách v ČLR a užívá se též na úřadech, v rádiu, televizi atd. Výuka čínštiny jako cizího jazyka je stále populárnější nejen v regionu Dálného východu, ale třeba i v USA a Evropě. Díky tisícileté historii čínského jazyka a čínské civilizace, znakovému písmu i užívání tónů v mluvené řeči je čínština jedním z nejzajímavějších jazyků, které lze vůbec studovat. Současně je to jazyk nadmíru praktický, jehož potenciál bude v nejbližších letech ještě stoupat spolu s rostoucím významem Číny v mezinárodním obchodu a politice.

Čínština je z hlediska gramatiky relativně snadný jazyk, protože nezná skloňování ani časování a k slovům se nemusíte učit žádné koncovky. Na druhou stranu je třeba věnovat zvýšené usílí studiu znakového písma a zpočátku zvládnout výslovnost slabik a tónů. Po několika týdnech naší výuky čínštiny však zjistíte, jak jazyk “funguje” a pokud vydržíte a získáte jisté návyky, můžete se těšit na to, že další pokrok v jazyce je již mnohem rychlejší.

Výuka čínštiny otevírá dveře do světa mimořádně zajímavé kultury a houževnaté civilizace, která tu je již několik tisíc let a právě v současné době prožívá jedno z nejvýznamnějších okamžiků svých dějin.Výuka čínštiny je bezesporu intelektuálním dobrodružstvím. Výuka čínštiny vás bude bavit!

Objednejte se
Nahoru